172 views
0 lubi 0 nie lubi
0 lubi 0 nie lubi

Co to jest rzeczownik? Jakie wyraz możemy nazwać rzeczownikiem, przykłady? Na jakie pytania odpowiada rzeczownik? Jak mogę dziecku wytłumaczyć co to jest rzeczownik?

1 odpowiedź

0 lubi 0 nie lubi
0 lubi 0 nie lubi

Rzeczownik to część mowy, która określa osoby, miejsca, przedmioty, zjawiska, uczucia itp. To podstawowy element zdania, który może występować w różnych przypadkach, rodzajach, liczbie i rodzaju. Na przykład: "monitor", "dywan", "dobro", "książka".

9.9k pytań

9.3k odpowiedzi

12 komentarzy

17 użytkowników

Kategorie

co-to.pl to serwis, w którym możesz zadawać pytania i szukać odpowiedzi dotyczących slangu młodzieżowego, ale nie tylko.Zapytaj o dane słowo jeśli nie wiesz co ono oznacza. Pytaj co to jest? Co to są? Dozwolone są wszystkie pytania zwierające sformułowanie "co to"

Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, powielanie znaczeń z serwisu co-to.pl jest zabronione. Ten serwis wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach funkcjonalnych, statystycznych i reklamowych. Twórcy strony co-to.pl dokładają wszelkich starań, aby zawarte na niej dane były prawdziwe, rzetelne i aktualne, jednak mają one charakter wyłącznie orientacyjny i nie mogą stanowić podstawy do jakichkolwiek roszczeń.