45 views
0 lubi 0 nie lubi
0 lubi 0 nie lubi
Co to jest referendum? Proszę o jak najwiecej informacji na jego temat? Po co się je organizuje? Co się dzieje z udzielonymi odpowiedziami? Kiedy jest ważne?

1 odpowiedź

0 lubi 0 nie lubi
0 lubi 0 nie lubi

Referendum to forma demokratycznego głosowania, w której obywatele mogą bezpośrednio wyrazić swoją opinię na temat konkretnej kwestii lub decyzji politycznej. Może to obejmować zmiany w konstytucji, ustawach, polityce zagranicznej lub innych ważnych sprawach publicznych. W referendum obywatele zazwyczaj odpowiadają na pytanie postawione przez władze państwowe poprzez głosowanie "za" lub "przeciw". Wynik referendum może mieć bezpośredni wpływ na kształtowanie polityki lub może służyć jako wyraz opinii społeczeństwa, którą władze państwowe mogą brać pod uwagę przy podejmowaniu decyzji.

9.9k pytań

9.3k odpowiedzi

12 komentarzy

16 użytkowników

Kategorie

co-to.pl to serwis, w którym możesz zadawać pytania i szukać odpowiedzi dotyczących slangu młodzieżowego, ale nie tylko.Zapytaj o dane słowo jeśli nie wiesz co ono oznacza. Pytaj co to jest? Co to są? Dozwolone są wszystkie pytania zwierające sformułowanie "co to"

Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, powielanie znaczeń z serwisu co-to.pl jest zabronione. Ten serwis wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach funkcjonalnych, statystycznych i reklamowych. Twórcy strony co-to.pl dokładają wszelkich starań, aby zawarte na niej dane były prawdziwe, rzetelne i aktualne, jednak mają one charakter wyłącznie orientacyjny i nie mogą stanowić podstawy do jakichkolwiek roszczeń.