33 views
0 lubi 0 nie lubi
0 lubi 0 nie lubi

Co to jest hamas, co to znaczy? To jakaś organizacja, ugrupowanie terrorystyczne?

1 odpowiedź

0 lubi 0 nie lubi
0 lubi 0 nie lubi

Hamas to palestyńska grupa bojowa i organizacja polityczna o charakterze islamistycznym. Została założona w 1987 roku w trakcie pierwszej intifady jako odłam Bractwa Muzułmańskiego. Hamas jest uznany za organizację terrorystyczną przez wiele państw i organizacji, w tym Stany Zjednoczone, Unię Europejską, Izrael i inne. Kontroluje on Strefę Gazy i dąży do zniszczenia Izraela oraz ustanowienia państwa islamskiego w historycznej Palestynie.

9.9k pytań

9.3k odpowiedzi

12 komentarzy

16 użytkowników

Kategorie

co-to.pl to serwis, w którym możesz zadawać pytania i szukać odpowiedzi dotyczących slangu młodzieżowego, ale nie tylko.Zapytaj o dane słowo jeśli nie wiesz co ono oznacza. Pytaj co to jest? Co to są? Dozwolone są wszystkie pytania zwierające sformułowanie "co to"

Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, powielanie znaczeń z serwisu co-to.pl jest zabronione. Ten serwis wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach funkcjonalnych, statystycznych i reklamowych. Twórcy strony co-to.pl dokładają wszelkich starań, aby zawarte na niej dane były prawdziwe, rzetelne i aktualne, jednak mają one charakter wyłącznie orientacyjny i nie mogą stanowić podstawy do jakichkolwiek roszczeń.