43 views
0 lubi 0 nie lubi
0 lubi 0 nie lubi
Co to znaczy anihilacja państwa? Proszę o wyjaśnienie zagadnienia, definicję.

1 odpowiedź

0 lubi 0 nie lubi
0 lubi 0 nie lubi

Anihilacja państwa, zwana także dezintegracją państwa, odnosi się do procesu, w którym państwo traci zdolność do utrzymania władzy, zarządzania terytorium oraz zapewniania podstawowych usług publicznych dla swoich obywateli. Ten proces może być wynikiem wewnętrznych konfliktów, buntów społecznych, wojen domowych, niewydolności rządzącej administracji lub zewnętrznych interwencji, takich jak okupacja lub interwencje militarne.

9.9k pytań

9.3k odpowiedzi

12 komentarzy

16 użytkowników

Kategorie

co-to.pl to serwis, w którym możesz zadawać pytania i szukać odpowiedzi dotyczących slangu młodzieżowego, ale nie tylko.Zapytaj o dane słowo jeśli nie wiesz co ono oznacza. Pytaj co to jest? Co to są? Dozwolone są wszystkie pytania zwierające sformułowanie "co to"

Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, powielanie znaczeń z serwisu co-to.pl jest zabronione. Ten serwis wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach funkcjonalnych, statystycznych i reklamowych. Twórcy strony co-to.pl dokładają wszelkich starań, aby zawarte na niej dane były prawdziwe, rzetelne i aktualne, jednak mają one charakter wyłącznie orientacyjny i nie mogą stanowić podstawy do jakichkolwiek roszczeń.